!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Kryepeshkopi dënohet për shkak të zhurmës së kambanave të kishës

Go down 
AuthorMessage
lumi-g

avatar

Numri i postimeve : 70
Join date : 2009-06-20

PostSubject: Kryepeshkopi dënohet për shkak të zhurmës së kambanave të kishës   Sat Jun 20, 2009 11:34 am

Një kryepeshkop nga Phoenix është dënuar me dënim dhjetëditor me kusht sepse kambanat e kishës së tij janë tepër të zhurmshme sipas rregullave dhe standardeve të përcaktuara të qytetit për zhurmë.

Kryepeshkopi Richard Painter ka paralajmëruar se do të ankohet në vendimin e gjykatës.

Kambanat në katedralen “Cathedral of Christ the King” në veriperëndim të Phoenixit dëgjohen në fillim të çdo ore, prej orës tetë në mëngjes deri në ora tetë në mbrëmje. Bashkëqytetarët e kryepeshkopit janë ankuar se kambanat janë tepër të zhurmshme dhe se dëgjohen shpesh.

Përveç dënimit, gjykatësi ka vendosur që kambanat nuk guxojnë të janë më të zhurmshme sesa 60 decibela, dhe atë vetëm dy minuta në të dielën dhe gjatë festave kishtare.
Back to top Go down
View user profile
 
Kryepeshkopi dënohet për shkak të zhurmës së kambanave të kishës
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Kuriozitete-
Jump to: