!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Koncert maratonik i fëmijëve për Guinness

Go down 
AuthorMessage
lumi-g

avatar

Numri i postimeve : 70
Join date : 2009-06-20

PostSubject: Koncert maratonik i fëmijëve për Guinness   Sat Jun 20, 2009 11:44 am

Njëzet fëmijë nga qyteti rumun Kluz kanë kënduar për 12 orë më shumë se 200 këngë, me të cilën gjë kanë vendosur rekord të ri botëror për koncertin më të gjatë të fëmijëve në histori.

Duke filluar nga e diela në mëngjes, fëmijët në mes moshave gjashtë e gjashtëmbëdhjetë vjeç kanë kënduar këngë në gjuhën rumune, angleze, franceze, italiane, gjermane dhe turke, në koncertin maratonik të mbajtur në parkun në qendër të qytetit Kluzit.

Fëmijët këngëtarë kishin ushtruar për këtë tentim gjatë tërë muajit maj. Në pajtim me rregullat e Librit të rekordeve Guinness, ata kanë bërë pauza individuale prej 10 minutash çdo një orë, derisa vendin e atij që ka munguar e ka zënë fëmija tjetër.

Pas pranimit të diplomës nga përfaqësuesit e Librit të rekordeve Guinness, fëmijët kanë kënduar edhe gjysmë ore, duke performuar këngë popullore rumune.
Back to top Go down
View user profile
 
Koncert maratonik i fëmijëve për Guinness
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» guinness gingerbread
» just some random pics as i dont think ive posted in this bit before!!Lol

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Kuriozitete-
Jump to: