!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Ketri vjedh flamujt nga varrezat

Go down 
AuthorMessage
lumi-g

avatar

Numri i postimeve : 70
Join date : 2009-06-20

PostSubject: Ketri vjedh flamujt nga varrezat   Sat Jun 20, 2009 11:45 am

Një ketër i gjindshëm ka vjedhur flamujt amerikanë nga varrezat në Port Huron të Michiganit dhe me ta ka bërë folenë e vet.

Me rastin e Ditës së përkujtimit për ushtarët e vdekur, vullnetarët në varrezat e mijëra veteranëve kanë lënë mijëra flamuj. Flamujt ishin të paprekur gjatë ceremonisë së mbajtur para disa ditësh.

Mirëpo, shpejt pas ceremonisë, punëtorët të cilët kryejnë punët në varreza kanë parë se një pjesë e mirë e flamujve ishin larguar nga mbajtësit e tyre të drurit të cilët ishin mbetur përtokë. Edhe pse dyshimet e para ishin në ndonjërën prej veprimeve anti-amerikane të radhës, enigma është zgjidhur vetvetiu.

Ketri ka dalë nga foleja e tij dhe para dëshmitarëve të shumtë ka marrë edhe flamuj tjerë dhe i ka dërguar në pemë.
Back to top Go down
View user profile
 
Ketri vjedh flamujt nga varrezat
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Kuriozitete-
Jump to: