!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Vdes udhëtarja e fundit e Titanikut

Go down 
AuthorMessage
lumi-g

avatar

Numri i postimeve : 70
Join date : 2009-06-20

PostSubject: Vdes udhëtarja e fundit e Titanikut   Sat Jun 20, 2009 11:45 am

Personi i vetëm që kishte mbijetuar fatkeqësinë e anijes së njohur Titanik, Milvina Dean, ka vdekur të dielën mbrëma në moshën 97 – vjeçare.

Milvina Dean, familja e së cilës kishte emigruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ishte foshnjë dy muajshe në Titanik, kur anija u fundos në vitin 1912.

Milvina kishte shpëtuar pasi e kishin mbështjellë në qese plastike.

Fatkeqësinë e kishin mbijetuar edhe nëna dhe vëllai i Milvinës, ndërsa babai i kishte vdekur.
Back to top Go down
View user profile
 
Vdes udhëtarja e fundit e Titanikut
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Kuriozitete-
Jump to: