!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Borriello dëshiron ta përfundojë karrierën te Milan

Go down 
AuthorMessage
Dannchee.hack

avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 2009-04-18

PostSubject: Borriello dëshiron ta përfundojë karrierën te Milan   Sat Apr 18, 2009 1:39 pm

Sulmuesi italian Marco Borriello iu bashkëngjit për herë të dytë Milanit në vitin 2008 (nga Genoa), mirëpo për fatin e keq të tij dhe të kuqezinjve, ai ka qëndruar jashtë fushe si pasojë e lëndimeve të përsëritura duke ia kufizuar mundësinë për të shfaqur kualitet e tij.
Megjithatë, Borrielo vazhdon të mbetet optimist për t’u rikthyer në fushë papërfunduar sezoni dhe dëshiron që pjesën e mbetur të karrierës ta zhvillojë te Milan.

“Po bëj gjithçka që është e mundur që të kthehem pa përfunduar sezoni. Shpresoj të luaj së paku një ose dy ndeshje”.

“Kohëve të fundit tifozët shpesh më janë afruar në rrugë dhe më kanë pyetur se kur do të kthehem dhe iu them atyre se qëllimi im është që të kthehem pa përfunduar ky kampionat”.

“Ndërsa objektivi im kryesor është që t’i lë pas vetes këto lëndime dhe të luaj mirë në vitet e ardhshme dhe ta arrij qëllimin tim të madh: ta përfundoj karrierën te Milani”, ka thënë Borriello për “Milan Channel”.
Back to top Go down
View user profile
 
Borriello dëshiron ta përfundojë karrierën te Milan
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Literati Prunus Spinosa 'Fifty' final potting from Duffet to Albright
» Italian Pottery Marks From Cantagalli To Fornasetti By Walter & Karen Del Pelligrino
» World Expo 2014
» Soccer Decals, Anyone?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Jump to: