!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Spanjolli fiton 126 milionë euro në lotari

Go down 
AuthorMessage
lumi-g

avatar

Numri i postimeve : 70
Join date : 2009-06-20

PostSubject: Spanjolli fiton 126 milionë euro në lotari   Sat Jun 20, 2009 11:58 am

Një spanjoll të premten në mbrëmje ka fituar shumën e pabesueshme prej 126.2 milionë eurosh në lotarinë Euro Millions dhe njëkohësisht ka thyer rekordin botëror të cilin për katër vite rresht e ka mbajtur irlandezja me 115.4 milionë euro të fituara.
Fituesi tani për tani anonim ka rrumbullakuar pesë numrat e duhur (4, 23, 24, 29, 31) dhe dy numra shtesë (8, 9), të cilët kanë qenë të nevojshëm për të fituar 126.231.764 euro pas gjashtë rundesh me radhë pa fitues.

Spanjolli së shpejti do të ketë në xhep më shumë se 126 milionë euro, aq sa kushtojnë dy aeroplanë Airbus A-230, respektivisht fitimet katërvjeçare të David Beckhamit, futbollistit më të paguar në botë.
Back to top Go down
View user profile
 
Spanjolli fiton 126 milionë euro në lotari
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Euro Militaire - great dioramas
» Euro 2012 Results
» PICTURE OF A 1 EURO FICUS, BOUGHT AT A SUPERMARKET, SOME 19 YEARS AGO!
» redneck alert
» Canberra Brick Expo - Expression Of Interest

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Kuriozitete-
Jump to: