!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Fshati indian ka 500 banorë binjakë

Go down 
AuthorMessage
lumi-g

avatar

Numri i postimeve : 70
Join date : 2009-06-20

PostSubject: Fshati indian ka 500 banorë binjakë   Sat Jun 20, 2009 12:01 pm

Mjekët janë duke u munduar të zbardhin misterin e fshatit indian në të cilin zyrtarisht jetojnë 250 çifte binjakësh në mesin e vetëm dymijë familjeve.
Në fshatin e largët Kodinhi në krahinën indiane Kerala lindin gjashtë herë më shumë binjakë sesa mesatarja e binjakëve në botë. Vetëm në vitin 2008, nga 300 lindje të fëmijëve të shëndoshë, 15 nëna kanë lindur binjakë. Në pesë vitet e fundit 60 lindje kanë qenë me binjakë dhe kjo shifër nga viti në vit është në rritje.

Mjeku lokal Krishnan Sribiju është duke hulumtuar këtë fenomen gjatë dy viteve të fundit dhe vlerëson se binjakë ka shumë më shumë, edhe pse zyrtarisht janë regjistruar 250 çifte. Gjithashtu është dëshmuar se numri i binjakëve gjatë dhjetë viteve të fundit është dyfishuar, shkruan gazeta britanike “Telegraph”.
Back to top Go down
View user profile
 
Fshati indian ka 500 banorë binjakë
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Award winning Indian ad ,Respect the National Anthem
» this funny Indian people
» Indian Author seeks Agent
» Some Indian Laurel Ficus Work
» indian roofed turtle

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Kuriozitete-
Jump to: