!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Ibra lëvdon portierët para derbit italian

Go down 
AuthorMessage
Dannchee.hack

avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 2009-04-18

PostSubject: Ibra lëvdon portierët para derbit italian   Sat Apr 18, 2009 1:40 pm

Të shtunën mbrëma Juventusi dhe Interi takohen në Torino për Derby d’Italia, në një ndeshje e cila do t’i jepte fund çdo shprese të bardhezinjve për Scudetto, nëse ata nuk shënojnë fitore.
Para ndeshjes ka pasur komente të shumta, në lidhje me atë se cilët do të jenë lojtarët kyç në këtë përballje, ndërsa sulmuesi i Interit, Zlatan Ibrahimovic, i cili më herët ka luajtur edhe për Juvetusin, beson se ata do të jenë pikërisht dy portierët: Gianluigi Buffon dhe Julio Cesar.

“Të gjithë e dinë se të dyja skuadrat kanë portierë të shkëlqyer. Kur kam luajtur për Juventusin, Buffoni ishte portieri më i mirë në botë dhe ishte shumë vështirë t’i shënosh gol në stërvitje”.

“Pastaj kur erdha tek Inter, takova Julio Cesarin, dhe më duhet të them se në këto tre vitet e fundit, ai është përmirësuar shumë dhe ka arritur nivelin e Buffonit, prandaj është vështirë të shënosh edhe në portën e tij”.

“Mendoj se prania e dy portierëve në fushë do të jetë vitale për të dyja skuadrat”, ka thënë Ibrahimovic për “Inter Channel”.
Back to top Go down
View user profile
 
Ibra lëvdon portierët para derbit italian
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Italian Lamp base with crayon design- anyone have any clue?
» Pipe stand Italian/German?
» Italian Pottery Marks Righting History by Walter Del Pelligrino
» Italian Dish
» Italian? Raku? Help with this signature! Cimbalitta... Gimbalista?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Jump to: