!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 U zgjova në mëngjes

Go down 
AuthorMessage
lumi-g

avatar

Numri i postimeve : 70
Join date : 2009-06-20

PostSubject: U zgjova në mëngjes   Sat Jun 20, 2009 12:12 pm

U zgjova në mëngjes ditën kur i mbusha të 16-tat (huauhauahhuhah...-fore ). Nuk ndjehesha edhe aq mirë, mirëpo shpresoja që bashkëshortja do të ma urojë ditëlindjen.. Që dëshprimi të jetë edhe më i madh ajo as mirëmëngjes nuk më tha.
Pranë tryezës së mëngjesit as fëmijët nuk folën me mua. Kur shkova në punë sekretaresha ime ma uroj ditëlindjen! U ndjeva shumë i gëzuar sepse ajo ishte e vetmja prej kolegëve që e i ra ndërmend për këtë.
Rreth kohës së drekës sekretaresha më tha: ,,Ndoshta do të ishte mirë të dalim e të hamë drekë së bashku?’’
Unë u përgjigja se kjo do të ishte ishte kënaqësia më e madhe për mua, kështuqë ne shkuam të hamë drekë dhe të pijmë nga një gotë.
Duke u kthyer nga dreka ajo më tha: ,,në të vërtetë, pse të kthehemi prapë në punë në këtë ditë kaq të bukur?’’ – dhe propozoj që, në vend se të kthehemi në punë, më mirë të shkojmë në banesën e saj.
Pasiqë më solli një pije në banesën e saj, ajo më tha: ,,a pajtohesh të shkoj të vesh diçka më relaksuese?’’ Unë u përgjigja ,,edhe po pyet!” dhe mendoja në vetëvehte se ky do të jetë një përjetim i veçantë. Ajo shkoj në dhomën e fjetjes dhe pas një çasti doli nga dhoma e fjetjes me një tortë të madhe, e pas saj bashkëshortja ime, fëmijët e mij, shefi im dhe të gjithë kolegët e mij.
Kurse unë i shtrirë në kauç, si një idiot, krejt lakuriq...
Back to top Go down
View user profile
 
U zgjova në mëngjes
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Humor & Gjëegjeza-
Jump to: