!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Një njeri udhëtoj

Go down 
AuthorMessage
lumi-g

avatar

Numri i postimeve : 70
Join date : 2009-06-20

PostSubject: Një njeri udhëtoj   Sat Jun 20, 2009 12:12 pm

Një njeri udhëtoj për në pushime në Spanjë dhe shkoj në një restaurant në Madrid të hajë një drekë të vonë. Ai e porositi specialitetin e shtëpisë dhe pas pak i erdhi një pjatë me patate, kokrra misri dhe dy artikuj tjerë në mes të pjatës.
- Ç’janë këto, - pyeti me kureshtje mysafiri?
- Janë ”Cojones” senor, - u përgjigj kamarieri.
- Çka janë ”Cojones”, - pyeti mysafiri?
- ”Cojones” janë testise të demit i cili humbi në arenë këtë pasdite.
Në fillim mysafiri mbeti i habitur nga ajo që i kishin servuar, por meqë ishte në vizitë në Spanjë vendosi ta provonte këtë “specialitet” lokal. Për habinë e tij të madhe, ky specialitet ishte i mrekullueshëm. Në të vërtetë ishte aq i mirë saqë ai vendosi të vijë prapë nesër mbrëma në të njëjtin restaurant dhe të porosisë të njëjtin ushqim, si një ditë më parë.
Pasi kishte ngrënë, mysafiri e thirri kamarierin të paguajë për ushqimin dhe i tha:
- Këtë herë specialiteti ishte edhe më i mirë por shujta ishte më e vogël.
- Senor, that kamarieri, demi nuk është gjithmonë humbës.
Back to top Go down
View user profile
 
Një njeri udhëtoj
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Humor & Gjëegjeza-
Jump to: