!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Një njeri vërtetë

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
lumi-g

avatar

Numri i postimeve : 70
Join date : 2009-06-20

PostSubject: Një njeri vërtetë   Sat Jun 20, 2009 12:13 pm

Një njeri vërtetë nuk ishte i kënaqur me ”pajisjen” e vet. E kishte shumë të gjatë. E pabesueshme, por e kishte të gjatë 50 cm.
Pas këshillave te mjeku, të cilat nuk i ndihmuan, ai vendosi të shkoj të kërkoj ndihmë te një falltore.
Pasi mendoj gjatë falltorja i tha të shkojë në mal ku ai do të takonte Zanën e malit.
- Pyete Zanën e malit, a do të martohet me ty? Nëse ajo përgjigjet “JO”, ai do të të zvogëlohet me 10 cm. Por nëse ajo thotë “PO”, atëherë ai do të bëhet më i gjatë për 10 cm.
Ky mendoj gjatë e gjatë por nuk kishte rrugëdalje, duhej të rrezikonte.
U nis për në pyll dhe pas pak takoj Zanën e malit dhe i tha:
- Të lutem Zana e malit, martohesh me mua?
- Jo, - i tha Zana e malit.
Ky vrapoj te shtëpia, e mati ”atë” dhe për habinë e tij e kishte 10 cm. më të shkurtër. Pra tash e kishte vetëm 40. cm.
I gëzuar se fati i buzëqeshte, ai vrapoj prapë në pyll dhe prapë ia bëri të njëjten pyetje Zanës së malit:
- A martohesh me mua?
- Jo, - i tha prapë ajo.
Ky vrapoj prapë në shtëpi dhe e mati. Ishte i gjatë vetëm 30 cm.
Ashtu i gëzuar ai mendoj: 20 cm. do të ishte krejt perfekt! Dhe vrapoj drejt në pyll, e takoj Zanën e malit dhe prapë e pyeti ,,Martohesh me mua?’’.
- I dashur, tha Zana e malit, a je i shurdhër apo nuk kupton? Të kam thënë, por po ta përsëris prapë, JO, JO, JO!
Back to top Go down
View user profile
 
Një njeri vërtetë
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Humor & Gjëegjeza-
Jump to: