!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Një njeri vërtetë

Go down 
AuthorMessage
lumi-g

lumi-g


Numri i postimeve : 70
Join date : 2009-06-20

Një njeri vërtetë Empty
PostSubject: Një njeri vërtetë   Një njeri vërtetë I_icon_minitimeSat Jun 20, 2009 12:13 pm

Një njeri vërtetë nuk ishte i kënaqur me ”pajisjen” e vet. E kishte shumë të gjatë. E pabesueshme, por e kishte të gjatë 50 cm.
Pas këshillave te mjeku, të cilat nuk i ndihmuan, ai vendosi të shkoj të kërkoj ndihmë te një falltore.
Pasi mendoj gjatë falltorja i tha të shkojë në mal ku ai do të takonte Zanën e malit.
- Pyete Zanën e malit, a do të martohet me ty? Nëse ajo përgjigjet “JO”, ai do të të zvogëlohet me 10 cm. Por nëse ajo thotë “PO”, atëherë ai do të bëhet më i gjatë për 10 cm.
Ky mendoj gjatë e gjatë por nuk kishte rrugëdalje, duhej të rrezikonte.
U nis për në pyll dhe pas pak takoj Zanën e malit dhe i tha:
- Të lutem Zana e malit, martohesh me mua?
- Jo, - i tha Zana e malit.
Ky vrapoj te shtëpia, e mati ”atë” dhe për habinë e tij e kishte 10 cm. më të shkurtër. Pra tash e kishte vetëm 40. cm.
I gëzuar se fati i buzëqeshte, ai vrapoj prapë në pyll dhe prapë ia bëri të njëjten pyetje Zanës së malit:
- A martohesh me mua?
- Jo, - i tha prapë ajo.
Ky vrapoj prapë në shtëpi dhe e mati. Ishte i gjatë vetëm 30 cm.
Ashtu i gëzuar ai mendoj: 20 cm. do të ishte krejt perfekt! Dhe vrapoj drejt në pyll, e takoj Zanën e malit dhe prapë e pyeti ,,Martohesh me mua?’’.
- I dashur, tha Zana e malit, a je i shurdhër apo nuk kupton? Të kam thënë, por po ta përsëris prapë, JO, JO, JO!
Back to top Go down
 
Një njeri vërtetë
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Një njeri udhëtoj

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Humor & Gjëegjeza-
Jump to: