!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Parashutisti më i ri hidhet vet prej moshës trevjeçare

Go down 
AuthorMessage
Dannchee.hack

Dannchee.hack


Numri i postimeve : 120
Join date : 2009-04-18

Parashutisti më i ri hidhet vet prej moshës trevjeçare Empty
PostSubject: Parashutisti më i ri hidhet vet prej moshës trevjeçare   Parashutisti më i ri hidhet vet prej moshës trevjeçare I_icon_minitimeTue Jul 14, 2009 1:43 pm

Derisa fëmijët tjetër ëndërrojnë fluturimet me balona të mëdha apo aeroplanë, braziliani Luan Da Silva tanimë e ka realizuar ëndrrën e vet sepse me parashutë hidhet që prej moshës trevjeçare.

Braziliani Luan Da Silva ka gjashtë vjet dhe është parashutisti më i ri në botë. Ka ulëse speciale e cila shtrëngohet në mënyrë që mos ta fryjë era. Kënaqet duke u hedhur me të dhe këtë e bën që tre vjet.

“Kënaqem kur fluturoj. Herën e parë jam hedhur me babanë kur isha dyvjeçar”, ka thënë Luani i pafrikshëm.

Luani dhe motra e tij dhjetëvjeçare Jade rregullisht ngritën në ajër deri në 20 metra derisa prindërit i përcjellin me kujdes. Duke marrë parasysh se që të dy janë instruktorë të parashutizmit, mësimi i fëmijëve të tyre ka qenë hapi i parë.

“Unë për vete mendoj se më me rrezik për njeriun të vozitet me automjet sesa të hidhet me parashutë”, ka thënë babai i djaloshit të guximshëm.
Back to top Go down
 
Parashutisti më i ri hidhet vet prej moshës trevjeçare
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» flnm pre graden prej sot jam ne dispozicion per veb

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Kuriozitete-
Jump to: