!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Guardiola: Vetëm edhe gjashtë fitore

Go down 
AuthorMessage
Dannchee.hack

avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 2009-04-18

PostSubject: Guardiola: Vetëm edhe gjashtë fitore   Sat Apr 18, 2009 1:47 pm

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka folur për numrin e pikëve të nevojshme të cilat i shpallin katalunasit kampionë të La Ligas.
Blaugranët aktualisht gjenden në pozitën e parë në Kampionatin spanjoll me gjashtë pikë më shumë se Real Madridi që pozicionohet në vendin e dytë, kur kanë mbetur edhe tetë javë për t’u luajtur.

“Tash kur nuk ka mbetur edhe shumë për t’u luajtur, mund të parashikohen gjërat, dhe neve na nevojiten vetëm edhe gjashtë fitore që të shpallemi kampionë”.

“Madridi është mësuar që të mos dorëzohet dhe nuk do të heqë dorë deri në fund, prandaj kampioni do të përcaktohet në javën e parafundit ose të fundit dhe ne duhet ta pranojmë sfidën”, është cituar Guardiola nga “Marca”.
Back to top Go down
View user profile
 
Guardiola: Vetëm edhe gjashtë fitore
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Jump to: