!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi

Go down 
AuthorMessage
Dannchee.hack

avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 2009-04-18

PostSubject: Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi   Sat Apr 18, 2009 1:51 pm

Të shtunën mbrëma në Stadio Olimpico të Torinos takohen rivalët e përbetuar, Juventus dhe Inter, në ‘Derby d'Italia’. Megjithatë nëse do t’u jepej mundësia që ta zgjidhnit formacionin më të mirë duke marrë lojtarë nga dy skuadrat, kë do tGoal.com ka bërë përzgjedhjen e njëmbëdhjetë lojtarëve më të mirë dhe zëvendësuesve nga të dyja skuadrat.

Formacioni: 4-4-2

Portier: Julio Cesar (Inter)

Mbrojtës: Maicon (Inter), Cristian Chivu (Inter), Giorgio Chiellini (Juventus), Davide Santon (Inter)

Mesfushorë: Mauro Camoranesi (Juventus), Javier Zanetti (Inter), Esteban Cambiasso (Inter), Sebastian Giovinco (Juventus)

Sulmues: Zlatan Ibrahimovic (Inter), Amauri (Juventus)

Trajner: Jose Mourinho (Inter)

Zëvendësuesit:

Gianluigi Buffon (Juventus)- portier
Ivan Cordoba (Inter)- mbrojtës
Pavel Nedved (Juventus)- mesfushor
Dejan Stankovic (Inter)- mesfushor
Alessandro Del Piero (Juventus)- sulmues
Mario Balotelli (Inter)- sulmues

a kishit zgjedhur
Back to top Go down
View user profile
 
Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Jump to: