!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Vettel triumfon në garën e Shangait

Go down 
AuthorMessage
Dannchee.hack

avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 2009-04-18

PostSubject: Vettel triumfon në garën e Shangait   Sun Apr 19, 2009 4:18 am

Piloti gjerman i skuderise “Red Bull”, Sebastian Vettel, pas fitores së të dielës për Çmimin e Madh të Shangait, nuk është befasi që të konsiderohet si pasardhësi i Michael Schummacher.

21- vjeçari ka zhvilluar një garë të përsosur pavarësisht shiut të rëndë, duke arritur kohën më të mirë prej 1:57:43 dhe duke lëne pas pretendentët tjerë.

Në vendin e t dytë është renditur piloti tjetër i “Red Bull”, Mark Webber, ndërkohe që fituesi i garave të para Janson Button me “Brawn Mercedes” ka zënë vendin e tretë.

Kampioni i botës ne fuqi, Luis Hamilton ka zënë vetëm vendin e gjashtë, ndërkohë që skuderia “Ferrari” ka qene e pafat pasi piloti i saj Felipe Massa është tërhequr nga gara në xhiron e njëzet
Back to top Go down
View user profile
 
Vettel triumfon në garën e Shangait
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Jump to: