!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Santa Fe dhe Veracruz më të dëshiruarat në SHBA

Go down 
AuthorMessage
Drilchoo.Hack

avatar

Numri i postimeve : 19
Join date : 2009-04-18

PostSubject: Santa Fe dhe Veracruz më të dëshiruarat në SHBA   Sun Apr 19, 2009 4:22 am

Faqja kryesore e internetit për automjete, Cars.com, ka ndarë çmimin "Best Bets 2009” për dy automjetet e Hyundai-t: Hyundai Santa Fe dhe Hyundai Veracruz.

Në këtë garë kanë mundur të konkurrojnë automjetet të cilat është dashur t’i plotësojnë tre kritere: të kenë notë të “mirë” për siguri në bazë të IIHS (Institute for Higheay Safety), notë mesatare ose të lartë për qëndrueshmëri dhe notë të lartë ekonomike në klasën e vet.

Gjatë vlerësimit janë marrë për bazë edhe vlerësimet dhe testimet e revistave të famshme për automjete, si edhe votat e lexuesve të faqes Cars.com.

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, përfaqësuesi i “Hyundai motor Company”, Scott Margason, është shprehur: “Jemi të kënaqur që votuesit kanë zgjedhur pikërisht automjetet tona si më të dëshiruarat për vitin 2009. Në fakt këto dy automjetet i konkurrojnë mjaft njëri tjetrit sa i përket sigurisë luksit dhe kënaqësisë”.
Back to top Go down
View user profile
 
Santa Fe dhe Veracruz më të dëshiruarat në SHBA
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» SECRET SANTA PICS
» Santa Fé Puente Arzobispo, Spain
» Santa's Stinky Socks
» WHAT ARE YOU PLANNING TO COOK FOR CHRISTMAS DINNER ?
» THE BEST CHOCOLATE CHIP COOKIE RECIPE

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Jump to: