!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Opel Insignia OPC me 325 КF!

Go down 
AuthorMessage
Drilchoo.Hack

avatar

Numri i postimeve : 19
Join date : 2009-04-18

PostSubject: Opel Insignia OPC me 325 КF!   Sun Apr 19, 2009 4:24 am

Dhjetëvjetorin e ekzistimit të tij, departamenti OPC i Opel-it e ka festuar me një ultra version të Insignia-s së re, e cila do të ketë turbo motor, i cili do të zhvillojë 325 KF, ndërsa tërheqja do të jetë me të katër rrotat.

Duke u bazuar në modelin e zakonshëm, dallimet do të jenë në pjesën e poshtme të automjetit, e cila këtu është 10 mm më e ulët në krahasimNdryshime ka edhe në sistemin drejtues, me ç’rast burime pranë OPC njoftojnë se sistemi drejtues do të jetë shumë më preciz, dhe nuk do të dallohen vibrimet dhe pjesët jo të rrafshëta të rrugës. Shoferi do të ketë mundësi ta zgjedhë sistemin amortizues nga tre opsionet: Standard, Sport dhe OPC.

Tërheqja do të jetë me të katër rrotat, për vetë faktin se vetëm njëri bosht nuk do të mund ta ‘mbante’ fuqinë e motorit të madh 2.8 litërsh V6 turbo, me moment rrotullimi 400 Nm dhe me 325 KF me modelin Sport dhe ka stabilizues të rinj
Back to top Go down
View user profile
 
Opel Insignia OPC me 325 КF!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» VOYAGER Opel Blitz 3ton 4x2 Cargo Truck/Shallow cargo bay.
» 1938 Opel Admiral.
» amt Opel GT repop
» Opel Blitz Fire Engine
» Opel Manta 400

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Jump to: