!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Philips heq dorë nga teknologjia 3D

Go down 
AuthorMessage
Dannchee.hack

avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 2009-04-18

PostSubject: Philips heq dorë nga teknologjia 3D   Sun Apr 19, 2009 6:48 am

Philips ka njoftuar se po heq dorë nga teknologjia e paraqitjes së fotografisë në 3D.
Departamenti 3D Solutions i kësaj kompanie do të mbyllet, ndërsa ekranet me teknologjinë WOWvx do të pushojnë së prodhuari.

Arsye për këtë ndërprerje është kriza financiare globale, si edhe shitja e dobët e teknologjisë për shfaqje të pamjeve në 3D.

Edhe pse Philips ka lënë të hapur mundësinë e rikthimit ndaj kësaj teknologjie në të ardhmen, përfitimi aktual që sjell teknologjia 3D për kompaninë është shumë i vogël dhe kështu nuk mund të arsyetohet vazhdimi i mëtutjeshëm i këtij produkti.
Back to top Go down
View user profile
 
Philips heq dorë nga teknologjia 3D
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Philips 5814 - 12AU7
» My rebuilt ST-70s
» combining trunks
» Philips Electronics vs Coby Electronics Corporation - Courts Transcript
» My experiment rolling driver tubes in VTA st-120 low gain board

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Jump to: