!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Lazio mposht Genoan

Go down 
AuthorMessage
Dannchee.hack

avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 2009-04-18

PostSubject: Lazio mposht Genoan   Sat Apr 18, 2009 1:26 pm

[b]Njëra nga ndeshjet më të rëndësishme të javës së 32-të në Serie A, e zhvilluar në Stadio Ferraris ndërmjet Genoas dhe Lazios, ka përfunduar me fitoren minimale të skuadrës mysafire.

Pas fitores kundër Romës javën e kaluar në Derby della Capitale, duket se Lazio ka marrë zemër për t’i dhënë fund serisë së ndeshjeve të dobëta, dhe do të kërkojë një vend që çon në Evropë.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi argjentinasi Mauro Zarate (65’), i cili ia siguroi tre pikë skuadrës së tij, duke e ngritur në pozitën e shtatë me një pikë më shumë se Palermo, e cila të dielën e zhvillon ndeshjen e javës së 32-të kundër Bolognas.

Nga ana tjetër, kjo humbje mund t’i kushtojë Genoas, pasi që me fitore eventuale kundër Udineses të dielën, Fiorentina mund t’ia zë vendin e katërt. Po ashtu një mundësi e artë i është dhënë edhe Romës që të afrohet drejt vendit të katërt, nëse shënon fitore në Olimpico kundër Lecces.
Back to top Go down
View user profile
 
Lazio mposht Genoan
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Jump to: