!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 F1: Trulli në pol-pozicion në garën e Bahrejnit

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 21
Join date : 2009-04-18

PostSubject: F1: Trulli në pol-pozicion në garën e Bahrejnit   Sat Apr 25, 2009 12:09 pm

Skuteria Toyota ka dominuar në kualifikimet për garën e nesërme të Çmimit të Madh të Bahrejnit.
Jarno Trulli do të niset nga vendi i parë në garën nesërme, që është hera e parë që nga viti 2005, dhe do të ndiqet nga shoku i skuadrës, Timo Glock.

Fituesi i Çmimit të Madh të Kinës, Sebastian Vettel, ishte ngasësi i tretë më i shpejtë, duke lënë pas kryesuesin aktual të renditjes në Formula 1, ngasësin e Brawn GP, Jenson Button.

Kampioni aktual i Formula 1, Lewis Hamilton, do të niset nga pozita e pestë, ndërsa shoku i tij i skuadrës, Heikki Kovalainen, nga e 11-ta.

Ferrari ka dështuar edhe kësaj here me Felipe Massa dhe Kimi Raikkonen që do të startojnë nga vendi i tetë, respektivisht i 10-të.
Back to top Go down
View user profile http://forum-shqip.forum.st
 
F1: Trulli në pol-pozicion në garën e Bahrejnit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Jump to: