!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Vettel në Pole Position

Go down 
AuthorMessage
Dannchee.hack

avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 2009-04-18

PostSubject: Vettel në Pole Position   Sat Apr 18, 2009 1:30 pm

Pole Position për Sebastian Vettel me Red Bull në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Kinës në Formula 1.
Pole Position për Sebastian Vettel me Red Bull në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Kinës në Formula 1.

Gjermani i skuadrës Red Bull ka regjistruar kohen më të shpejtë në provat zyrtare duke mposhtur mitin Brawn GP. Menjëherë pas tij me kohën e dytë më të shpejtë është renditur ish-kampioni i botës Fernando Alonso me Renault. Paraqitja e spanjollit i ka befasuar të gjithë.

Kohën e tretë më të shpejtë e regjistroi piloti tjetër i skuadrës Red Bull, Mark Webber duke lënë në vendin e katërt dhe të pestë Rubens Barrichellon dhe Jenson Buttonin.

Vazhdojnë problemet për dy skuadrat e mëdha si Ferrari e McLaren.

Kimi Raikkonen ishte i vetmi pilot për skuadrën nga Maranelo që mori pjesë në mini-sesionin e tretë dhe të fundit të provave zyrtare, por që nuk mundi të regjistrojë një kohë më të shpejtë se vendi i tetë, duke lënë prapa kampionin e botës ne fuqi, Leëis Hamilton vetëm në vendin e nëntë
Back to top Go down
View user profile
 
Vettel në Pole Position
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ground connections for PAS-2 selector switch and input/output connectors
» Rob's pole trailer...
» Best position for this newly promoted junior ?
» help with northpole or south pole
» Sailor Pluto Position is Now Closed

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Jump to: