!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Wenger: Rreziku e ka emrin Drogba

Go down 
AuthorMessage
Dannchee.hack

avatar

Numri i postimeve : 120
Join date : 2009-04-18

PostSubject: Wenger: Rreziku e ka emrin Drogba   Sat Apr 18, 2009 1:46 pm

Arsene Wenger u ka thënë gazetarëve se lojtari të cilit ia ka frikën për takimin e të shtunës në gjysmëfinalen e FA Cup, e cila zhvillohet në Wembley ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat, është qendërsulmuesi nga Bregu i Fildishtë, Didier Drogba.
“Didier Drogba është lojtar luftarak dhe ne duhet të kemi kujdes nga ai. Njëri nga veprimet tona kyçe në ndeshje do të jetë që të mos i krijojmë atij hapësirë”, është shprehur Wenger.

Trajneri i Arsenalit ka thënë fjalë të mira për trajnerin e përkohshëm të Chelseat, Guus Hiddink.

“Kushdo që ka qëndruar për aq shumë vite në majat e futbollit ka kualitet të lartë. Ai (Hiddink) ka shumë përvojë dhe u ka dhënë besim dhe fuqi lojtarëve (të Chelseat). Do të jetë një ndeshje e vështirë për t’u fituar”, ka shtuar francezi
Back to top Go down
View user profile
 
Wenger: Rreziku e ka emrin Drogba
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Jump to: