!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!

!!!!....Forum-Shqip....!!!!!
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 PSA prodhuesi më i mirë

Go down 
AuthorMessage
Drilchoo.Hack

Drilchoo.Hack


Numri i postimeve : 19
Join date : 2009-04-18

PSA prodhuesi më i mirë Empty
PostSubject: PSA prodhuesi më i mirë   PSA prodhuesi më i mirë I_icon_minitimeSun Apr 19, 2009 6:55 am

PSA planifikon që në vitet e ardhshme të bëhet prodhuesi më i mirë i automjeteve ekologjike, duke zvogëluar sa më shumë emetimin e gazrave, si edhe duke përdorur sa më shumë materiale ricikluese.
Kompania ka njoftuar se në të ardhmen do të realizojë dhjetë objektiva, prej të cilave tre janë të rëndësishme për klientët.



Plani kryesor i kësaj korporate është që ta zvogëlojë maksimalisht emetimin e gazrave të dëmshme nga automjetet e saj. PSA tashmë e ka arritur një gjë të tillë, pasi që automjetet e prodhuara nga kjo kompani të shitura në mbarë botën prodhojnë më pak se 130 g/km CO2, derisa 46% e automjeteve të shitura në Evropë lëshojnë më pak se 110 g/km CO2.

Qëllimi tjetër është ndërtimi i materialeve ekologjike në dizajnin e automjeteve të tilla si Peugeot dhe Citroen. Si shembull konsiderohet automjeti i ri C3 Picasso, tek i cili 12% e materialit mund të riciklohet.



Objektivi i tretë i rëndësishëm për klientët është siguria. Deri në vitin 2011, planifikohet që në të gjitha automjetet Peugeot dhe Citroen të ndërtohet një sistem për thirrjet urgjente, që do të shfrytëzohet në rastet kur mund të ndodhë ndonjë aksident trafiku.

Automjetet në të cilat mund të arrihen këto objektiva janë Peugeot 207 dhe Citroen C-Cactus
Back to top Go down
 
PSA prodhuesi më i mirë
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Cesar: Buffon është më i mirë se unë
» Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
!!!!....Forum-Shqip....!!!!! :: Diskutime te Ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Jump to: